MENTI

Menti için Bilgiler

İTÜ MEZUN PLATFORMUNA ÜYE OLMAK İSTİYORUM. ÜYE OLMAM BANA NE FAYDA SAĞLAYACAK? 

Yeni girdiğiniz veya girmeyi planladığınız sektör ile ilgili bilgi almak istiyorsanız, ya da halihazırda bulunduğunuz konumda bir problemle karşılaşıp en verimli şekilde nasıl ilerlenebileceğini merak ediyorsanız ve tüm bunlar için bir mentora ihtiyaç duyuyorsanız İTÜ MEZUN PLATFORM’u size en iyi sonucu verecektir. 
Platform içinde mentorunuzu belirledikten sonra, profil sayfalarının sağ tarafındaki "Mesaj Gönder" sekmesini tıklayın. Daha sonra bir mesaj konusu eklemeniz istenir. Kişi talebinizi kabul ettikten sonra, bir sonraki aşamaları takip edin. 

MENTÖRLÜK SÜRECİ NASIL İŞLİYOR? 


Daha resmi bir mentorluk talebinde bulunmak istiyorsanız, profil sayfasının sağ tarafındaki "Mentorluk Talep Et” sekmesini tıklayabilirsiniz. Bu istekte daha özelleştirilmiş bir konu eklemelisiniz. Talebiniz kabul edildikten sonra Mentor ile irtibata geçin. Yanıtlanmayan sorularınız varsa, mentorunuze yeniden sorun. Kişi size platform dışındaki kişilerle irtibata geçmeyi teklif ederse, o teklifi kabul edin. Konu ile ilgili siz de yeni bilgiler edindiyseniz, bunları mutlaka mentorunuzla paylaşın. Network paylaşımı iki yönlü olduğu sürece başarı elde edilir. 


“İTÜ MEZUN PLATFORMU” GENİŞ BİR NETWORK SAĞLAYABİLECEK VE MENTORLUK HİZMETİ ALINABİLECEK TEK YER MİDİR? 

İyi bir mentor arayışındaysanız, İTÜ mezunlarının yer aldığı bu platform muazzam bir kaynaktır.İTÜ MEZUN PLATFORMU'ndaki kullanıcılar aktif olarak öğrencilere yardımda bulunmaktadır. Takip etmek istediğiniz endüstriye bağlı olarak, İTÜ MEZUN PLATFORMU'nun ötesine geçerek belirli bir alan veya organizasyon hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olacak danışmanlara erişebilirsiniz.