İTÜ Mezun Platformu 2 yaşında

250. yılımıza doğru ilerlerken Teknik Üniversite Ailesi ve mezunları arasındaki en geniş ve en güçlü bağ kuruluyor. Yaşayan 130 binden fazla mezuna sahip, dünyanın kadim üniversitelerinden biri olan İTÜ'ye özel sosyal paylaşım ortamı "İTÜ MEZUN PLATFORMU" nun 2. yılını kutluyoruz.


İTÜ Mezun Mobil Uygulamasıyla Artık Cebinizde 


İTÜ Mezun Platformu mobil uygulamasına Google Play'den ve Apple Store'dan ulaşabilirsiniz. 

google play        apple store

Google Play'den "İTÜ Mezun" uygulaması direkt indirilebilir. ​​​
App Store'dan indirilen Graduway Community uygulamasında "Istanbul Technical University - İTÜ" mezun ağı seçilerek İTÜ Mezun uygulamasına ulaşılabilir. 


İTÜ Mezun Platformu 1 yaşında

Yeni bir yıla girerken, İTÜ Mezun Platformu'nun 1. yaşını kutluyoruz!

1 yıl içinde dünyada bir ilki gerçekleştirerek 25.000 üye sayısını aştık. İTÜ Mezun Platformu'nun bu başarısı, Oxford Ödül Töreni'nde alınan "Sıradışı Büyüme ve Pazarlama" ödülüyle taçlandırıldı.

İTÜ, mezunları ve öğrencileri ile çok daha güçlü...

İTÜ Mezun Platformu'nda 1 yılda 25.000 üyeyi aştık.

İTÜ Mezun Platformu, mezunlarımızın yoğun ilgisiyle 1 yıl dolmadan 25.000'in üzerinde üye sayısına ulaştı. İTÜ Mezun Platformu'nun 1 yılda 25.000 üye sayısını aşma başarısı; mezunlarımızın hem okullarına hem de okul arkadaşlarına tekrar kavuşma memnuniyeti ile Teknik Üniversite’nin ayrılmaz bir parçası olduklarına ilişkin duydukları yoğun aidiyet hissinin bir kanıtıdır. Üye olan mezunlarımızın tavsiyeleri ile İTÜ Mezun Platformu katılımının çığ gibi artması en büyük temennimizdir.

Tüm mezunlarımızın İTÜ Mezun Platformu’nda buluşması dileğiyle…


İTÜ Mezun Platformu Oxford'da İki Uluslararası Ödüle Layık Görüldü!
​​

mezun_platform_haber_1

140 binden fazla mezunumuzu "İTÜ'lü olma" duygusunda birleştiren İTÜ Mezun Platformu, başarısını uluslararası çapta da kanıtladı.

Giderek artan bir ilgiyle büyüyen platformumuz, aralarında Oxford Üniversitesi, UCLA, UCL ve Toronto Üniversitesi gibi dünya çapında 600 eğitim kurumunun 3 milyonu aşkın mezun ve öğrencilerinin dahil olduğu sistemin yöneticisi Graduway firması tarafından Oxford Üniversitesi St. Catherine’s College’da düzenlenen törenden Sıra Dışı Büyüme ile Pazarlama (Outstanding Network Growth and Marketing) kategorilerinde ödüllerle döndü. Bu ödüller aynı zamanda, TBMM Başkanı ve İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Bölümü 1977 yılı mezunu Sayın Binali Yıldırım’ın ilk üyesi olduğu İTÜ Mezun Platformunun, ilk tanıtımının yapıldığı 21 Aralık 2017’den bu yana kısa zamanda aldığı kayda değer mesafeyi de gösteriyor. Aralık 2017’de Ankara’da İTÜ Mezunlar Zirvesi adıyla düzenlenen ve platformun tanıtıldığı etkinliğe Yıldırım’ın yanı sıra, o dönem bakan olan çok sayıda bürokrat, iş ve sanat dünyasından İTÜ mezunu katılmıştı.

Mezun platformumuz ödülün yanı sıra, Graduway ağının altın ve platin statüdeki üyeleri arasına da girdi. Geniş bir mezun platformu olma hedefiyle yola çıkan İTÜ Mezun Platformu, ilk 10 ayında 23 binden fazla üyeye ulaştı. Mezun ağı olarak bir rekora imza atan oluşum, en hızlı gelişen sosyal mezun ağı unvanını aldı.


mezun_platform_haber_3

İTÜ Mezun Platformu her gün daha da büyüyor

Etkinlikte söz alan Mezunlarla İlişkilerden Sorumlu İTÜ Rektör Eski Yardımcısı Prof. Dr. Telem Gök Sadıkoğlu, gelinen bu noktanın ve ödülün kuruluşta belirledikleri bir hedef olduğunu belirtti. Ödülün altında yoğun bir ekip çalışmasının yattığını söyleyen öğretim üyemiz, projeye büyük ilgi gösteren tüm İTÜ’lülere, ekip çalışanlarına ve üniversitemizle iş birliği yapan Graduway’e teşekkür etti.

Mezunlarla İlişkiler ve İş Geliştirme Koordinatörü ve aynı zamanda Rektör Danışmanı Hülya Dalgıç ise üniversitemizin dijital ve sosyal mezun ağı kullanımında Türkiye’de bir ilk olduğu üzerinde durdu. Dalgıç ayrıca, bu sistem üzerinden mezunlarla iletişim kurma kültürünü yaratan ilk kurum olduklarını belirtti.

İTÜ Mezun Platformu sistemini Türkçeye çevirerek tüm üniversiteye ve mezunlara kazandırdıktan sonra, 10 Türk üniversitesinin daha kendilerini takip ettiğini ve bu sisteme dahil olduğunu anlatan Hülya Dalgıç, İTÜ’nün öncülük misyonunu bu konuda da gösterdiğini ifade etti. İTÜ Mezunlar Platformu kurulduktan sonraki ilk 3 günde 3 bin, ilk 5 ayda 5 bin ve ilk 10 ayda 23 bin üyeye ulaşmalarını ise uygulanan doğru pazarlama stratejilerine borçlu olduklarını; platformun ülkemizdeki üniversiteler için yeni ve örnek niteliğinde bir iletişim kültürü yarattığını da kaydetti.

Son olarak, önümüzdeki süreçte mezunlarımız ile öğrencilerimiz arasındaki etkileşimi artırmayı amaçlayan Mezunlarla İlişkiler Ofisi çalışanları, 2019 yılında platform üzerinden bu yönde pek çok etkinlik düzenleyeceklerinin müjdesini verdi. Ardından, bu etkinliklerden en yüksek verimin alınması için mezunlarımızın desteğinin sürmesi gerektiğini sözlerine eklediler.


mezun_platform_haber_4

İTÜ Mezun Platformu nedir?

İTÜ Mezun Platformu (https://itumezun.org/) alanında bir ilk olan, İTÜ mezunlarını ve öğrencilerini bir araya getiren ücretsiz sosyal etkileşim platformudur. 1 Ocak 2018’de açılan ve Linkedin, Facebook veya e-posta adresi yoluyla üye olunabilen ağda mentorluk veriliyor, iş bulma ve iş ilanı verme olanağı sağlanıyor, İTÜ tarafından düzenlenen veya İTÜ’lülerin kendi düzenledikleri etkinliklere dair bilgiler paylaşılıyor. Üniversitemiz ve mezunlarımız arasındaki bağı güçlendiren bir zemin olan İTÜ Mezun Platformu, mezunlarımızdan gelen desteği ve katılımı artırmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Ödül videosunu izlemek için tıklayınız.