ödül slider

İTÜ Mezun Platformu Ödüllü Öğrenci Üyelik Çekilişi Kazananlarına Ödülleri Verildi!

"İTÜ Mezun Platformu Öğrenci Katılım Kampanyası” kapsamında çekilişte kazanan öğrencilerimize Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Telem Gök Sadıkoğlu ve Rektör Danışmanı Mezunlarla İlişkiler Ofisi Koordinatörü Hülya Dalgıç tarafından hediye çekleri takdim edildi.

Söz konusu kampanyamızın diğer tüm İTÜ öğrencilerimize ilham vermesi ve İTÜ Mezun Platformu’ndan faydalanmaları için üye olmalarını sağlamasını dileriz.

İTÜ, Mezunları ve Öğrencileri ile birlikte daha da güçlü...


DSC_1768


İTÜ Mezun Platformu Ödüllü Öğrenci Üyelik Çekilişi Kazananları Belli Oldu!

"İTÜ Mezun Platformu Öğrenci Katılım Kampanyası” kapsamında; 20 Mart - 15 Nisan tarihleri arasında platforma üye olan 1257 öğrencilerimiz içinden kura yoluyla 10 öğrenci İTÜ'nün resmi satış mağazası olan İTÜ1773 'ten 100 TL'lik alışveriş çeki kazanmışlardır.

10 kişi


Çekilişte kazanan öğrencilerimizin hediye çeklerini alması ve detaylı bilgiye ulaşması için 
İTÜ Mezunlarla İlişkiler Ofisi'yle 0212 285 30 80 numaralı telefondan iletişim kurmalarını rica ediyoruz. 


Öğrencilerimizin çeklerini iyi günlerde kullanmalarını diliyor ve İTÜ MEZUN PLATFORMU'nu etkin kullanarak en yüksek fayda sağlamalarını temenni ediyoruz. 

İTÜ, Mezunları ve Öğrencileri ile birlikte daha da güçlü...İTÜ MEZUN PLATFORMU öğrencilerimize de açıldı.

İTÜ’lülerin birbirinden beslenmesini ve aralarındaki sinerjinin ülkemiz için faydaya dönüşmesini sağlayacak ekosistemin güçlenmesini hedefleyen Mezun Platformumuz 20 Mart’ta kapılarını öğrencilerimize açtı.

Yaşayan 130 binden fazla mezunumuz ve eğitim görmekte olan 30 bini aşkın öğrencimiz dünyanın kadim üniversitelerinden biri olan İTÜ’nün ortak hedeflerini gerçekleştirmesi için büyük şanstır. İTÜ Mezun Platformu, sizlerle Üniversitemiz arasında bir köprü görevi üstlenerek 250. yaşımıza doğru ilerlerken önemli bir motivasyon kaynağı olacaktır.

Platformun belirli olanaklarının İTÜ’lü öğrencilere açılmasıyla birlikte, dünyanın farklı köşelerinden mentor olmaya hazır 6000’ini aşkın mezun, iş ve staj ilanları da öğrencilerimizle verimli bir şekilde eşleşebilecek.

Öğrencileri kucaklayan Mezun Platformuyla, öğrencilerin gelecekte bir mezun olarak üniversiteleriyle nasıl bağlar kurabileceklerini gözlemledikleri, mezunların ise tekrar öğrencilik yıllarının heyecanını duyabileceği bir ortam oluşuyor.

Bu ortamda, İTÜ mezunlarının öğrencilerimize mentorluk yaparak mesleki gelişimlerinin daha öğrencilik yıllarından olgunlaşmasına destek olmasını, kariyer bilinçlerinin oluşması ve sektörlere yakınlıklarının artırılmasında yol göstermelerini bekliyoruz.

Mezunlarımızın mesleki tecrübelerini gelecekte birlikte çalışacakları ya da yerlerini teslim edecekleri İTÜ öğrencileriyle şimdiden paylaşmaları İTÜ kültürünün ve manevi değerlerinin derinleşmesine büyük katkı sağlayacaktır.

Kolaylıkla üye olabileceğiniz platformda, mezunlarımızla geleceğin İTÜ’lüleri olan öğrencilerimiz arasında iletişim ağının kurularak tüm İTÜ’lülere ilham verecek yeni yollar açmak temennimizdir.

Siz mezunlarımız ve öğrencilerimizle birlikte daha da güçlüyüz.

Mezunlarımız için mentorluk bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.  
Öğrencilerimiz için menti bilgilerine ulaşmak için tıklayınız

2

öğrenci revize görsel

Sevgili Öğrencilerimiz, 

İTÜ’lülerin bir araya geldiği en geniş sosyal ağa davetlisin!

İTÜ MEZUN PLATFORMU, 20 Mart’tan itibaren artık öğrencilere de açılıyor. Dünyanın farklı köşelerinden mentor olmaya hazır 6000 İTÜ mezununun üye olduğu, iş ve staj ilanlarının yayınlanmaya başladığı sadece bize özel bu dijital platformun parçası olmak için öyle çok nedenin var ki!

NEDEN ARAMIZA KATILMALISIN?

  • ✓Platform, özellikle mezunlarla öğrenciler arasındaki iletişim ve işbirliğini geliştirmek için tasarlandı. “Mentorluk Sistemi” de bu platformun en önemli parçasını oluşturdu.
  • ✓Mezun olmayı beklemeden kendi alanında sana en uygun mentoru bulmak için üyeler arasında gelişmiş tarama yapabilir ve bağlantı kurmak istediğin mentor adayı ile iletişime geçebilirsin.
  • ✓Dilersen; endüstri, lokasyon ve tecrübe yılı gibi kriterler belirlersin ve platform sana en uygun mentoru önerir.
  • ✓Mentorlar seninle; kişisel tecrübelerinipaylaşabilir, kariyer danışmanlığı verebilir, staj imkanları sağlayabilirler.
  • ✓Platform, mezun olduktan sonra İTÜ’lüler ile bağlarının kopmamasını ve iletişimini seçkin bir sanal ortamda sürdürmeni sağlar. Dilersen okul anılarını paylaşabilir dilersen etkinlik daveti açabilirsin. Fotoğraf ekleyebilir, başkalarının paylaştığı fotoğrafları görebilir, üzerinde fikir alışverişine ihtiyaç duyduğun bir konuda tartışma başlatabilir, yeni iş olanakları ve iş birliği fırsatları yakalayabilirsin. Hatta yeni İTÜ’lüler için bu kez sen mentor olabilir; profesyonel yaşamına yeni bir artı kazandırabilirsin.

NASIL ÜYE OLACAKSIN?

  • ▪Hemen üye olmak için TIKLA ve e-posta hesabınla aramıza katıl.
  • ▪Aktif bir Linkedin veya Facebook hesabın varsa, platforma sosyal medya hesabın üzerinden giriş yapabilirsin.
  • ▪Platform, uyumluluk ve kolay erişilebilirlik ilkesiyle tasarlandı. Dilersen tüm akıllı mobil cihazlardan, dilersen bilgisayardan kullanabilirsin.

Öğrencilerimize “hoş geldin” demek için çeşitli sürprizler hazırladık. Eğer üyeliğini, 20 Mart - 15 Nisan 2018 tarihleri arasında tamamlarsan, bu dönemde üye olan öğrencilerimiz arasında yapılacak çekilişle verilecek hediyelerden birini kazanabilirsin!

İTÜ’lülerin yeni adresi İTÜ Mezun Platformu’nda yerin hazır; ne zaman geliyorsun?

İTÜ Mezun Platformu tanıtım ve kullanım videosu için tıklayınız.