rektörümüz'den

Kıymetli Mezunlarımız ve Öğrencilerimiz,

245 yıllık Teknik Üniversite Ailesi ile mezunları arasındaki en geniş ve en güçlü bağ 1 Ocak 2018 tarihinde açılışı yapılan İTÜ Mezun Platformu sayesinde kurulmuştur. 20 Mart 2018 itibariyle öğrencilerimize de açık hale gelen platform; İTÜ’lülerin birbirinden beslendiği ve kendi aralarındaki sinerjiyi ülkemiz için faydaya dönüştürdükleri bir ekosistemi ivmelendirecek önemli bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyel; yaşayan 130 binden fazla mezuna sahip olan ve her yıl 30 bini aşkın öğrenciye akademik eğitim veren dünyanın en kadim üniversitelerinden İTÜ için büyük şanstır. Sahip olduğumuz şansı en iyi ve verimli biçimde değerlendirmede İTÜ Mezun Platformu bir köprü görevi üstlenecek; özellikle 250. yaşımıza doğru ilerlerken önemli bir motivasyon kaynağı olacaktır.

Mezunlar Ofisimizin yürüttüğü uzun ve detaylı bir çalışmanın ürünü olan platform, hem İTÜ’lüler arasında yeni iletişim kanalları açacak hem de birbirinden beslenen ve güç alan Teknik Üniversiteliler ailesinin dünyanın her yerinden erişilebilir olmasını sağlayacaktır.

Mezunlarımızın üniversitelerinden alabileceği hizmetlerden, öğrenci kulüpleri ile mezunlar arasında fikir-bilgi-deneyim alışverişi yapılmasına kadar birçok konuyu içeren zengin bir bakış açısıyla şekillendirilen platform; İTÜ’nün en büyük parçası olan mezunlarını daha etkin ve görünür kılacaktır.

Kolaylıkla üye olabileceğiniz platform, özellikle mezunlarımızla mezun adayı olan öğrencilerimiz arasında çok önemli bir iletişim bağı kurarak hem ilham verecek hem de yeni yollar açacaktır. Bu kıymetli çalışmada emeği geçen herkese Rektör kimliğimden ziyade bir İTÜ mezunu olarak teşekkürlerimi sunuyor; platformu aktif kullanarak ve kullanılması için tavsiye ederek zenginleşmesine katkı sunacağınıza inanıyorum.

Biliyorum ki İTÜ’lü olmanın yaşı yoktur. Biz İTÜ’lüler, benzerine az rastlanır bir akademik ekolün parçasıyız. Ve üniversitemizin mezunlarına, mezunların da üniversitemize her zaman ihtiyacı olduğunu unutmayız…

Aramızdaki en büyük iletişim ağına HEPİNİZ HOŞ GELDİNİZ!

Prof. Dr. Mehmet Karaca

Rektör
79 Meteoroloji Mühendisliği
81 Meteoroloji Mühendisliği Y.L.