22000 web için

İlk 9 ayda 22.000 üye sayısını aştık!

İTÜ Mezun Platformu, mezunlarımızın yoğun ilgisiyle 9 aylık bir sürede 22.000'in üzerinde üye sayısına ulaştı. 

İTÜ, Türkiye'nin en eski üniversitelerinden biri olup, hem öğrenci sayısı hem de mezun hacmi açısından büyük ölçekteki eğitim kurumlarının başında gelmektedir. 245 yıllık İstanbul Teknik Üniversitesi halen 130.000'den fazla mezuna sahip olup, her yıl 30.000'i aşkın öğrenciye akademik eğitim veren dünyanın en kadim üniversitelerinden biridir. 

Mezunlarımız ve üniversitemiz arasındaki bağı kuvvetlendirmek ve mezunlarımızın üniversitemize olan aidiyet duygusunu güçlendirmek için 1 Ocak 2018 tarihinde hizmete giren İTÜ Mezun Platformu, Türkiye'deki en büyük sosyal mezun ağı sıfatını taşıyor. Mart 2018 itibariyle öğrencileri de içine alan İTÜ Mezun Platformu'nun hedefi; üniversiteyi, mezunları ve öğrencileri bir sosyal paylaşım ağında bir araya getirerek üniversitemizdeki gelişmelerden haberdar etmek, üniversitemizde yapılan etkinliklere katılımlarını sağlamak ve üniversitemize gerek manevi gerekse maddi katkı sunmaları için bir zemin oluşturmaktır. Mezun-Öğrenci ve Mezun-Mezun mentorluk ilişkisini kurmak, öğrencilerimizin nitelikli stajlar yapmaları için fırsat yaratmak, yeni mezun dahil tüm mezunlarımıza iş imkanı sağlamak ise İTÜ Mezun Platformu'nun çok önemli diğer kazanımlarıdır.  

İTÜ Mezun Platformu'nun kısa sürede 22.000 üye sayısını aşma başarısı; mezunlarımızın hem okullarına hem de okul arkadaşlarına tekrar kavuşma memnuniyeti ile Teknik Üniversite’nin ayrılmaz bir parçası olduklarına ilişkin duydukları yoğun aidiyet hissinin bir kanıtıdır. Üye olan mezunlarımızın tavsiyeleri ile İTÜ Mezun Platformu katılımının çığ gibi artması en büyük temennimizdir.

Tüm mezunlarımızın İTÜ Mezun Platformu’nda buluşması dileğiyle…