itü-lisans-ve-yüksek-lisans-mezuniyet-töreni---2022-

250. Yıl Doktora Mezuniyet Töreni

250. Yıl doktora mezunları adına konuşan Dr. Tuğçe Bilen, konuşmasında tüm arkadaşlarını eğitim süresince yaptıkları çalışmalardan ötürü tebrik etti ve “İstanbul Teknik Üniversiteli olmak bir ayrıcalıktır. Ben de bu ayrıcalığa sahip olduğum için çok mutlu ve gururluyum,” dedi. Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Duran Şahin; lisansüstü öğrencilerin ve mezunların üniversitelerin kendini geliştirmesi yolunda en önemli kaynaklardan olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Koyuncu, 2022 Doktora Özel Ödülü ve En Başarılı Tez Ödülü sahipleri ve danışmanlarının ödüllerini, ardından 250. Yıl mezunlarımıza mezuniyet belgelerini takdim etti.

Mezunumuz Hakan Altınay’a fahri doktora diploması

Törende, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şule Itır Satoğlu’nun Hakan Altınay’a fahri doktora verilmesine yönelik senato kararını okumasının ardından, üniversitemiz Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu Hakan Altınay’a, “girişimciliğinin yanı sıra elektromekanik, robotik, yazılım gibi konularda faaliyet gösteren uluslararası düzeyde şirketler kurarak gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarıyla ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunan ileri teknoloji ürünleri geliştirmesi nedeniyle” fahri doktor unvanı takdim edildi.

Hakan Altınay, doktora mezunlarına yaptığı teşekkür konuşmasında, İTÜ’de aldığı lisans eğitiminden ve robotik alanındaki çalışmalarına başlama sürecinden söz etti: “Uzay Mühendisliği Bölümü ben girdiğim yıl yeni açılmıştı. Çok yoğun ve sıkı bir eğitim aldık. İTÜ bizleri verdiği eğitimle çok iyi donattı. Mezun olduktan sonra da verdiği imkânlarla hep yanımızda oldu. İTÜ ülkemizde öncü bir üniversite olduğu gibi aynı zamanda mezunlarını ve öğrencilerini her zaman en iyi şekilde destekleyen bir üniversite de oldu.

Doktora Mezuniyet Töreni, toplu fotoğraf çekimi ve mezunların kep atmalarının ardından sona erdi.

İTÜ 250. Yıl Doktora Mezuniyet Töreni albümüne ulaşmak için tıklayınız.

Töreni izlemek için tıklayınız.