itu-gunu-2019-slider2

İTÜ mezunlarını ve ailelerini üniversitemizde bir araya getiren geleneksel “İTÜ Günü” etkinlikleri, bu yıl 4-5 Mayıs 2019’da tüm mezunlarımız, aileleri ve yakınları ile birlikte gerçekleştirildi.

Üniversitemizin tarihini, bugününü ve geleceğini paylaşmanın göstergesi olduğu inancıyla; “Evimizde Yeniden Birlikte” başlığıyla düzenlenen ve iki gün süren etkinliklerde 250 yıla yaklaşan köklü geçmişe sahip üniversitemizin farklı yaş ve tecrübelerde olan mezun ve mensupları bir araya gelerek anılarını tazeledi.

246. yıl İTÜ Günü etkinlikleri 4 Mayıs Cumartesi günü şehir kampüslerimizde Mimarlık, Makina ve Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Meslekte 40, 30 ve 20 yıl mezunlarımıza plaket takdim törenleri ile başladı. İTÜ Günü, 5 Mayıs Pazar günü Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle devam etti. Törende, aramızdan ayrılan İTÜ’lülerin ve tüm şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından “A’dan Z’ye İTÜ” video gösterimi yapıldı. 246. İTÜ Günü kapsamında Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, meslekte 50, 60 ve 65 yıl ve üstü mezunlarımıza özel hazırlanan plaketler Rektörümüz tarafından sunuldu. Meslekte 76, 74 ve 73 yılını dolduran İTÜ’lüler salonu dolduran davetlilere duygu dolu anlar yaşattı. Herkes bir kez daha İTÜ’lü olmanın gururunu yaşadı. Meslekte 50. yıl mezunlarımızdan rektörümüze takdim edilen arı yıllığı ise güzel bir sürpriz oldu. Merkezi Derslik önü açık alanda kurulan sahnede ise meslekte 10. yıl plaketleri İTÜ Mezunlar Derneği Başkanı tarafından takdim edildi.

Türkiye’nin en yeşil kampüsü olan Ayazağa’da İTÜ Mezunlar Derneği ve İTÜ Kulüpleri Birliği tarafından organize edilen açık alan etkinlikleri görülmeye değerdi. 75. Yıl Öğrenci Sosyal Merkezi’nde düzenlenen geleneksel öğle yemeğinde mezunlarımız anılarını tazeledi. Yeşil Kampüs turu, uçurtmalar, çocuklar için oyun ve atölyeler, dans gösterileri, müzik performansları, spor kulüplerinin gösterileri, yetişkinler için etkinlikler, bisiklet turları, yiyecek-içecek ikramını içeren açık alan etkinlikleri tüm gün boyunca sürdü. Mezunlarımız ve aileleri keyifli vakit geçirdi.


DSC_2397-1

DSC_1918-1

DSC_1728-1

DSC_2992-1

DSC_2785-1

DSC_3044-1

“İTÜ GÜNÜ 2019” fotoğraf albümüne www.itumezun.org adresinden ulaşabilirsiniz. İTÜ mezunlarını ve ailelerini üniversitemizde bir araya getiren geleneksel “İTÜ Günü” etkinlikleri, bu yıl 4-5 Mayıs 2019’da gerçekleşiyor. 246. yıl sevincini paylaşacağımız bu günlerde Türkiye’nin en yeşil kampüsü olan Ayazağa’da gerçekleşecek açık alan etkinlikleri, geleneksel öğle yemeği ve plaket takdim törenleri gibi birçok farklı etkinlik yer alıyor. 

250 yıla yaklaşan köklü geçmişe sahip üniversitemizin, farklı yaş ve tecrübelerde olan mezun ve mensuplarının bir araya gelip daha etkin bir iletişim kurmalarını ve İTÜ değerleri ile aralarındaki etkileşimin güçlendirilmesini hedefliyoruz.

İTÜ Günü’nün üniversitemizin tarihini, bugününü ve geleceğini paylaşmanın göstergesi olduğu inancıyla; “Evimizde Yeniden Birlikte” başlığıyla düzenlenen programa katılımınızı bekliyoruz.

246. yılı

şenlik